The Club's Crews

Mich Term 2003

If you have an official crew list that is not on the website then please contact me.

View crews from:    

Click on a crew heading or person's name for race results.

1st men's VIII
in Black Prince
bowChris Mycroft
2Wojtek Koryczan
3Matthew Byrne
4Grzegorz Milos
5Tom Coker
6Matt Chamberlain
7Daniel Holland
strWill Thorne
coxHoney Duan
2nd men's VIII
in Black Prince
bowJohn Earl
2Tom Silvey
3Mark Sankey
4H. W. Clouting
5Daniel Walker
6Ed Peacock
7Chris Ingram
strAndrew Lea-Cox
coxAndrew Fisher
3rd men's VIII
in Black Prince
bowMark Sankey
2Dan Bradley
3C. Cox
4Tim Fell
5Justyn Maund
6Christoph Bergemann
7Neil Copland
strMark Miller
coxAndy Wong
4th men's VIII, Gent's VIII
in Black Prince
bowDave Minch-Dixon
2Fan Zhang
3Andrew Cenko
4B. A. Kirmani
5B.T. Willcocks
6Richard Bullock
7P.D. Burtenshaw
strC.S. Dunleavy
coxRachel Munro
1st men's novice VIII
in Peter Brandt
bowEdward Hill
2J. Kinman
3P. Funcasta
4Martin Watton
5Adam Dewbery
6Dan Newton
7Bryn Garrod
strPhil Horler
coxDilini Nanayakkara
1st women's novice VIII
in Margot
bowJulie Woolford
2Jada Twedt
3Pia Schaefer
4I.F.C. Gutteridge
5Claire Standley
6Abi Brown
7Zoe Michlig
strElizabeth Kwiatkowska
coxRachel Wolf
2nd men's novice VIII
in Titan
bowAndy Wong
2Calum Nicholson
3Jack Gillett
4Phil O'Farrell
5Edmund Jackson
6Chris Taylor
7Fergus Simpson
strTom Howat
coxJenny Lee
2nd women's novice VIII
in Peter Brandt
bowLouise Bloom
2Lilie Weaver
3Jenna Farthing
4Danielle Rhydderch
5Erica Thompson
6Anna Marx
7K. Dalis
strLydia Cole
coxDaniel Francis
3rd women's novice VIII
in Mary Tudor
bowJ.L. Gardner
2Bethe Townsend
3Sanjeet Mangat
4Charlotte Oram
5Jenny Kay
6Liz Gregory
7Ailanore Harper
strLauren Parker
coxTom Coker
Light IV
 
bow (steers)Will Thorne
2Daniel Holland
3Matt Chamberlain
strChris Ingram
1st women's IV
in Sirens
bowJenny Lee
2Jo Sampson
3Aileen Dennis
strAmelia Russell
coxChris Pedder
1st men's coxed IV
in The Prince of Wales
bowTom Coker
2H. S. Colvin
3Matthew Byrne
strAndrew Lea-Cox
coxRachel Munro
Grad Ladies IV
in Scylla
bowSarah Teichmann
2Emily Murphy
3Sarah Kummerfeld
strBecca Downing
coxCeleste Arrington Powell
2nd men's coxed IV
in Scylla
bowMark Sankey
2Wojtek Koryczan
3Chris Mycroft
strGrzegorz Milos
coxHoney Duan
Grad IV
in Michael Longford
bowJustyn Maund
2Mark Miller
3Neil Copland
strChristoph Bergemann
coxAndy Wong
 

Facebook Instagram LinkedIn Twitter
If you have any comments or suggestions please email the webmaster. Click here to switch to the darker, gold on blue, design. If you log in as a First and Third member, you can set a preference for a color scheme on your profile.
^ top